Liepājas Karostas mūzikas skola


Juliusa Kurauskas meistarklase

Datums: 02.02.2024


Juliuss Kurauskas, Lietuvas ģitārspēles pedagogs, profesors saka: “Jums Latvijā ir veicies. Jūs par mūzikas instrumenta mācīšanos un skaņas izveidošanu sakiet: “spēlēt”. Lietuviešu valodā spēlēt ir “žaisti”, bet par mūzikas apguvi senie lietuvji izdzirda savu kaimiņu, poļu vārdu “grać”un pirkstu skrējienu pa stīgām, pa taustiņiem, klapītēm un elpu  instrumenta iemutnī vai uz mēlītes nosauca bargajā vārdā “grojimas”. Es saviem kolēģiem profesoriem saku, ka mani studenti žaisti”, un viņi tad skatās lielām acīm.” 

Ja jau tā ir spēle- mūzikas instrumentu spēle, ko mēs mācāmies mūzikas skolā, tad mums ir jābūt spēlmaņiem! Tad, kad Tu spēlē, azarts Tevī sauc: “Vēl, vēl!” Un nevari norimties! 

2024.gada 1.februārī Liepājas Karostas mūzikas skolā notikušajās ģitārspēles pedagogu meistarklasēs, ko pasniedza cienījamais profesors Juliuss Kurauskas, strādājot ar Mihailu Talatinņiku (1.ģitārspēles klase) un Dāvidu Samuli (4.ģitārspēles klase), abiem Liepājas Karostas mūzikas skolas audzēkņiem (pedagogs Dace Milzere) un ar LMMDV ģitārspēles audzēkņiem, aicināja gan meistarklašu dalībniekus, gan klausītājus spēlēt uz sava instrumenta sevi! “Skaņas, skaņas Tu spēlē! Nevis pirkstus, melodiju, notis, ritmu! Mēs spēlējam skaņas, un tas ir neatslābstoši interesanti. Katram cilvēkam tās skaņas ir savas, citādas, atšķirīgas, jo katrs spēlē sevi! Tāds ir arī mūzikas aicinājums - ieklausīties katrā skaņā un ko tās pasaka. Tev jāzina un jāizpēta, ko Tu ar katru skaņu vēlies pateikt.” 

/Klavierspēles skolotāja Ilva Liepiņa/Juliusa Kurauskas meistarklase